Rozpačitý začátek mužů ve Pstruží

Tak a je to tady. Nová sezóna právě začala. Štramberští muži i v této sezóně budou nastupovat v krajském přeboru, tentokrát už pouze proti 5 soupeřům. Nevím, co to vypovídá o celkovém stavu volejbalu, ale každoročně soutěž přichází o družstva. I proto je povzbudivé, že se letos ve Štramberku podařilo poskládat volejbalovou přípravku kluků, kteří snad tento trend zpomalí.

V sobotu 3. října vyrazili štramberáci na palubovku družstva Pstruží, tentokrát neobvykle do Frýdlantu. Od počátku šlo vidět, že domácí mají v této sezóně již nějaký zápas za sebou. Přesto po oba zápasy byli štramberáci domácím více než vyrovnaným soupeřem, ač konečný výsledek tomu neodpovídá.

Od prvního setu začali štramberáci bojovně. Jisté nepřesnosti a nesehranost vedly k chybám v rozhodujících částech zápasu. Nepomohla ani změna nahrávače ve druhém utkání a tak štramberáci oba zápasy prohráli shodně 0:3 po setech 24:26, 20:25, 23:25 a ve druhém zápase 24:26, 22:25, 21:25.

Jak v prvním, tak i ve druhém zápase měli štramberáci blízko k vítězství v setu, kdy měli několik příležitostí k ukončení setů, ale v koncovkách prvních setů nedotáhli své snažení do zdárného konce.